Księgarnia wiedzy ezoterycznej
Wydawnictwo Antykwariat Księgozbiór Regulamin Kontakt

Wydawnictwo

Zaczarowane sznurowadła

Tatiana Ponomarewicz

Stron: 28

Literackie (i nie tylko) zabawy przedszkolaków i uczniów - książeczka przeznaczona jest dla średnich i starszych przedszkolaków (dzieci 5-6 - letnich) oraz uczniów klas niższych.

Cena: 3 zł

Rozumieny zwierzęta (program doskonalenia dla nauczycieli)

praca zbiorowa

Stron: 100

Szkoła podstawowa (I-VI), gimnazjuym, for.A4

Cena: 15 zł

Stanisław Poniatowski

Pierwsze próby parapsychicznego sondowania kultur prehistorycznych

Stron: 297

Opis 33 eksperymentów psychometrycznych o treści antropologicznej i etnograficznej, przeprowadzonych z inżynierem Stefanem Ossowieckim w Warszawie w latach 1936 - 1941.

Cena: 50 zł

Palingeneza - rozprawa o homunkulusach i nieśmiertelności

Roman Bugaj

Stron: 300

definicja palingenezy i alchemiczne jej wykonanie, teoria palingenezy, alchemiczne prace nad palingenezą, idea homunkulusa, alchemiczne prace nad homunkulusem, palingeneza w literaturze okultystycznej....

Cena: 40 zł

Nauczycielom - uczniowie (wiersze, inscenizacje i piosenki dla Nauczyciela i o Nauczycielu)

Emilia i Jan Frątczakowie

Stron: 120

Podręcznik poradnik i mini antologia wierszy, piosenej i recytacji dla uczniów różnego wieku.

Cena: 20 zł

nieznany

Nadziemskie (część trzecia)

Stron: 242

Z cyklu "Nauki żywej etyki" teksty zapisane przez Helenę Rerich.

Cena: 60 zł

Nadziemskie (część pierwsza)

nieznany

Stron: 242

"Nauki Żywej Etyki". Tekst zapisany Przez Helenę Rerich.

Cena: 60 zł

nieznany

Nadziemskie (część druga)

Stron: 237

Z cdyklu "Nauki żywej etyki" teksty zapisane przez Helenę Rerich.

Cena: 60 zł

Moja droga ku Jażni

Marian Wasilewski

Stron: 156

Książka dostarcza wielu inspiracji światopoglądowych, napisana przystępnie odwołując się do różnych sytuacji związanych z życiem codziennym. Treśc: poszukiwanie Jażni, meandry świadomości i życia, ponerologia - nauka o zlu, coś o hermetyżmie, przejście do czwartego wymiaru.

Cena: 20 zł

Latri Nyima Dakpa Rinpocze

Mądrość Tybetu (historia, rytuały, zwyczaje i opowieści o jednej z najstarszych religii świata)

Stron: 120

Treść: o Nyima Dakpa Rinpocze, wprowadzenie, ukryte skarby Bon (terma), Mistrz z Szang Szung, historia Sangje menlha (Buddy Medycyny), praktyki uzdrawiające, rytuały, tradycja szamanistyczna z perspektywy Bon, wróżenie w tybetańskiej tradycji Bon, miłość i współczucie, nietrwałość, umysł oświecony (Semgje), miłosierdzie w naukach bon, opowieści.

Cena: 25 zł

Mały Książę i Róża

Krzysztof Wiczkowski

Stron: 50

Czy tak mogłyby wyglądać dalsze losy Małego Księcia? Czy jest potrzebne roztrząsanie, co mogłoby być dalej, skoro dzieło Antoine'a SaintExupery'ego wydaje się skończone i zamkniete? Ilustracje; Sławomir Bernard Samuel.

Cena: 15 zł

W. Czemyszew

Gęsia miłość

Stron: 40

Z serii "Literackie (i nie tylko) zabawy przedszkolaków i uczniów. Zeszyt 2. Książeczka przeznaczona jest dla średnich i starszych przedszkolaków (dzieci 5-6-letnich) or4az uczniów klas niższych.

Cena: 3 zł

Dbajmy o zwierzęta

pracva zbiorowa

Stron: 98

Materiały dla nauczycieli języka polskiego, matematyki i środowiska.

Cena: 15 zł

Pierwsze kroki ku miłości

Ostoja Daniel

Stron: 235

„Na tle dostępnej w kraju literatury duchowej „Pierwsze kroki ku Miłości" są wyjątkowo jasną pozycją. Mało teorii, dużo doświadczeń i praktycznych wskazówek przekazywanych przez autentycznego Nauczyciela duchowego. Czytając ją miałem zdumiewające wrażenie, jakby była pisana specjalnie dla mnie. Opisy fascynujących doświadczeń i pełne niezwykłej mądrości wyjaśnienia Mistrza." „Pod koniec lektury czułem jak napływają silne wibracje miłości. Teraz doświadczam ich wiele razy, gdy po nią sięgam. Ta książka wprowadziła duże zmiany w moim życiu." [z listów od czytelników]

Cena: 35 zł

Ostoja Daniel

Miłość bez granic

Stron: 256

Książka „Miłość bez granic" jest jak niezwykły most przerzucony pomiędzy duchowym światem, w którym królują Boska miłość i szczęście a naszą rzeczywistością. Most, po którym można bezpiecznie przejść na drugą stronę by chociaż na chwilę dotknąć Jej i zostać przez Nią dotkniętym. Mówię tutaj o wielu wydarzeniach, które miały miejsce, wielu ludzi tego doświadcza. Są książki pełne rozmaitych teorii i są znacznie rzadsze książki -klucze, pokazujące praktycznie, jak otworzyć drzwi do rzeczywistości duchowej. Kolejna książka Daniela Ostoi „Miłość bez granic" doskonale mieści się w tym drugim nurcie literatury duchowej. Mnóstwo przykładów z życia, codziennych wydarzeń i nurtujących nas wszystkich kwestii pokazanych i wyjaśnianych przez autentycznego, kochającego duchowego Mistrza.

Cena: 35 zł

Lemegeton - Mniejszy Klucz Salomona

Domiński Jarosław

Stron: 242

Duchy, magia i zaklęcia. ”Magia to najwyższa, ostateczna i najbardziej świeta wiedza o filozofii natury”. Książka zawiera oryginalne ryciny zamieszczone na wklejonych kalkach.

Cena: 50 zł

Abraham Żyd

Święta Magia Maga Abramelina

Stron: 346

Spisana przez Abrahama Żyda. W trzech księgach zawarta, z wprowadzeniem S.L.Mac Gregor Mathersa. W spolszczeniu Jarosława Domińskiego, opatrzona komentarzem.

Cena: 60 zł

Jerozolimski Nikodem

Zakłopotanie Rozum i Dusza, Religia a Objawienie

Stron: 176

OBJAWIENIE stanowi wspaniałą formę pomocy, pomocy jakiej Stwórca udziela błądzącemu, lecz i poszukującemu PRAWDY człowiekowi. Objawienie to także nauki laickie: fizyka, astronomia, chemia, genetyka, inżynieria, medycyna. Objawienie odnajdziemy również w kulturze: architekturze, rzeźbie, malarstwie, muzyce, teatrze i poezji. Jest to ksiazka o wspaniałym, potężnym i ... nieznanym Bogu.

Cena: 22 zł

Droga do Judaizmu?

Jerozolimski Nikodem

Stron: 164

1300 lat po Mojżeszu, w Palestynie urodził się prorok Joszua, syn Miriam i Josele. Dzięki Joszua, etyka Bożego Objawienia otworzyła się na cały świat. Reformowany judaizm Proroka Joszua uznano jednak za schizmę. Odtąd w Rzymie i Konstantynopolu powołano Nowego Boga, podczas gdy naśladowców Chrystusa - Ebionitów - uznano za heretyków.

Cena: 22 zł

Wołynowicz Tadeusz

Żwirowisko

Stron: 156

Subiektywne spojrzenie autora na historię Polski, rolę żydów i komunizmu. Przede wszystkim jednak próba zrozumienia wszechświata i życia.

Cena: 10 zł

Zabawy i gry ortograficzne w edukacji wczesnoszkolnej

Jakubowicz Anna

Stron: 103

Zestaw różnorodnych ćwiczeń ortograficznych opracowanych według własnego pomysłu autorki. Przygotowane dla studentów i nauczycieli pedagogiki wczesnoszkolnej. Rekomendowana przez prof.dr hab. Jana Kidę.

Cena: 12 zł

Praca zbiorowa (red. Ożarowski)

Wymiary psyche i kultury. Perspektywa psychologiczna

Stron: 141

Zbiór artykułów powstałych w ciągu rocznej pracy “Studentów Koła Naukowego Psychologii Osobowości”. Dla osób poszukujacych pogłębionej wizji człowieka , zajmujących się róznymi typami związków między zjawiskami i procesami psychologicznymi a zjawiskami i procesami kulturowymi. Kulturowe uwarunkowania tożsamosci płci, ruch New Age, postmodernim i inne.

Cena: 12 zł

Wspólnota Nowej Ery

Rerich Helena

Stron: 133

Trzeci w kolejności utwór literacki z serii 14 Ksiąg Nauk Żywej Etyki - zapisanych i zredagowanych przez wybitnie uduchowiona kobietę - Matkę Agni Jogi. Wskazówki i objaśnienia przekazane bezpośrednio jako wewnętrzny głos Mistrza Duchowego. Nauki wskazują drogi rozwoju ludzkości na nowym stopniu ewolucji. Rozszerzają świadomość człowieka. Ogarniają ogromny krąg problemów, wszystkie przejawy Bytu. Wskazują na ścisły wzajemny związek człowieka z Kosmosem.

Cena: 25 zł

Utwory wybrane

Rerich Mikołaj

Stron: 60

Treść: Mikołaj Rerich - wielki artysta malarz i wizjoner, Skarby domu (odezwa skierowana do Konwencji bibliotekarzy w Nowym Jorku 1930), Szambala oświecająca, Synteza, "Mutatis Mutandis".

Cena: 15 zł

Praca zbiorowa

TAROT Karty i wyrocznia

Stron: 54

Wydanie z 1989 r. Podręcznik stawiania kart, symboli, wróżenia i interpretacji.

Cena: 8 zł

Tajemnice Masonerji i Masonów

Wotowski St. A.

Stron: 47

Przedruk techniką fotoofstową z 1926 r. .Biblioteka Wiedzy Tajemnej. “Obrzędy, rytuały, wtajemniczenia, loże, kobiety masonki, masonerja a żydzi, kult sztana,istotna treść masonerji i jej rola w życiu współczesnem w Polsce“

Cena: 15 zł

Świadomość poza grobem

Wołynowicz Tadeusz

Stron: 0

Podstawy wiary w nieśmiertelność

Cena: 8 zł

Wołynowicz Tadeusz

Świadomość nieograniczona i świadomość ograniczona

Stron: 156

Esencja z wcześniej wydanych książek “Bitwa o władzę nad światem”, “Świadomość pozafizyczna” i “ Żwirowisko”- wydanych tylko w 1000 egz.

Cena: 10 zł

Słowa Ramany Mahariszi

tłum. Andrzej Młynarczyk

Stron: 38

W Indiach - religia, filozofia i psychologia są trzema postaciami jednego - szukania PRAWDY. Mahariszi był uosobieniem niezależności, postawy najwyższego spokoju, nieskończonego oceanu wolności. Rozwiązał tajemnicę przenikającą każdą formę życia na Ziemi. W Słowach znajdujemy wykładnię jego filozofii.

Cena: 5 zł

Wilde Oskar

Salome

Stron: 60

Opracowanie tekstu w oparciu o wydanie z 1904 roku - Leszek Krzesiński. Z ilustarcjami Aubrey Beardsley. Tłumaczenie - Władysław Fromowicz.

Cena: 5 zł

Przepowiednie o Papieżu Polaku Janie Pawle II

Ciaciuch Marian

Stron: 83

Zestawienie róznych przepowiedni. Od św. Malachiasza, księdza B. Markiewicza, Czesława Klimuszki po wiersze poetów, przepowiednię tęgoborską i inne. Książka zawiera biogram Karola Wojtyły,kalendarium wydarzeń, zdjęcia, mapki.

Cena: 5 zł

Podręcznik grafologii

Lombroso C.

Stron: 91

Psychologia pisma z licznymi przykładami i wyjaśnieniami. Bardzo praktyczny i prosty podręcznik w kieszonkowym wydaniu.

Cena: 6 zł

Nanbu Yoshinao

Nunchaku

Stron: 143

Podręcznik od podstaw posługiwania się nunchaku – praktyki karate. Wskazówki mistrza 6 DAN – Sankukai.

Cena: 10 zł

Masaż chiński

dr. Yoshio Manaka, dr.Ian A. Urquhat

Stron: 31

Podstawowe zasady masażu Tui- Na. Prosty podręcznik z licznymi zdjęciami w wydaniu kieszonkowym. Pomocny w zwalczaniu przeróżnych dolegliwości np.. Przeziębienia, bezsenność, biegunka, bóle głowy i inne.

Cena: 8 zł

Omar Arey Emir Tsasmir

Ksiązka punktowania czyli Książka przeznaczenia

Stron: 24

Księga Przeznaczenia stworzona przez arabskiego filozafa. Swoisty I Ching do prostego codziennego stosowania.

Cena: 5 zł

Krytyczne czytanie w polonistycznej edukacji wczesnoszkolnej

Plenkiewicz Maria

Stron: 346

Z recenzji prof. zw. dra hab. Władysława Puśleckiego
W dobie natłoku wieloźródłowego szumu informacyjnego, umiejętność krytycznego czytania urasta do rangi kompetencji koniecznie niezbędnej dła rozumienia funkcjonowania każdego człowieka, w każdym układzie społecznym, fest to szczegółnie ważne w erze informacyjnej, zjawiska światowej głobałizacji oraz integracji Europy. Recenzowane opracowanie jest na gruncie polskim pionierską próbą ukazania problematyki krytycznego czytania w edukacji wczesnoszkolnej od strony naukowej i praktyczno-pedagogicznej. fest to próba ze wszech miar udana i wychodząca nie tylko naprzeciw potrzebom najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, ale także i ich nauczycieli. Wybitne walory społecznie -użyteczne posiada program wdrażania uczniów mlodszoszkolnych do krytycznego czytania...

Cena: 25 zł

Masutatsu Oyama

Karate Kyokushinkai

Stron: 77

Instrukcje mistrza karate który zasłynął pojedynkami z 800 kilogramowymi byka. W czasie swej świetności nie znalazł przez 20 lat przeciwnika który byłby w stanie go pokonać.

Cena: 10 zł

Wróbel Zdzisław

Erotyka indyjska

Stron: 210

Anangaragna
(Arena miłości)Popularniejszy od ..Kamasutry" podręcznik sztuki miłości, który uczy w jaki sposób osiągnąć maksimum rozkoszy obojga kochanków w pożyciu seksualnym
Samudrika
Starożytna hinduska sztuka przepowiadania ze znaków ciała, wyglądu narządów płciowych i mapy dłoni szczęścia, niepowodzeń i długości życia.
Tantra asana
Droga do wyzwolenia w zbiorowych rytuałach tantrycznych energii seksualnej prowadzącej do kosmicznego połączenia z bóstwem w czasie miłosnego zespolenia.

Cena: 20 zł

Ekologiczne zagadki Agatki

Frątczak Emilia, Jan

Stron: 135

Książka dla dzieci w wieku 7 - 12 lat, rodziców, opiekunów i nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Pomaga w kształtowaniu świadomości i odpowiedzialności za środowisko w którym żyjemy. Łatwa i przyjemna edukacja ekologiczna.

Cena: 12 zł

Wróbel Zdzisław

Dzieje Erotyzmu t.5 : Eros niebiański i wszeteczny

Stron: 236

Erotyzm i seks – wczoraj i dziś w Japonii. Obyczaje, wierzenia, rytuały i szeroko rozumiana historia erotyki.

Cena: 15 zł

Dzieje Erotyzmu t.4 : Rozwiane kwiaty wiśni

Wróbel Zdzisław

Stron: 143

Erotyzm i seks – wczoraj i dziś w Japonii. Obyczaje, wierzenia, rytuały i szeroko rozumiana historia erotyki.

Cena: 10 zł

Wróbel Zdzisław

Dzieje Erotyzmu t.3 : Uczta trzech szczytów

Stron: 110

Doktryny religijno-filozoficzne
Kulty płodności i rozmnażania , Wskazania moralne Konfucjusza , Taoistyczna koncepcja świata
Rodzina, prostytucja, życie erotyczne cesarzy
Nałożnice i konkubiny , Wyznania kurtyzany , Haremy cesarzy , Rozpustne życie przewodniczącego Mao
Sekrety jaspisowej alkowy
Harmonia jang i jin , Korzyści z powstrzymywania wytrysku , Technika pchnięć i zróżnicowanie pozycji , sprawność seksualna do ostatnich dni , Zachowanie kobiety w czasie stosunku

Cena: 10 zł

Dzieje Erotyzmu t.2 : Rozkosze miłosnego szału

Wróbel Zdzisław

Stron: 120

Erotyzm i seks – wczoraj i dziś w Japonii. Obyczaje, wierzenia, rytuały i szeroko rozumiana historia erotyki.

Cena: 10 zł

Wróbel Zdzisław

Dzieje Erotyzmu t.1 : Rozpal w nim chuć

Stron: 112

Erotyzm i seks – wczoraj i dziś w Japonii. Obyczaje, wierzenia, rytuały i szeroko rozumiana historia erotyki.

Cena: 10 zł

Czytanie w początkowych latach edukacji

Jakubowicz Anna, Lenartowska Krystyna, Plenkiewicz Maria

Stron: 90

Przewodnik dla studentów i nauczycieli pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Pomoc w doskonaleniu działalności dydaktyczno- wychowawczej.

Cena: 12 zł

Bitwa o władzę nad światem

Wołynowicz Tadeusz

Stron: 162

Historiozoficzna zaduma nad dziejami narodu żydowskiego. Ale również rozważania na temat religii, świata i początków istnienia.

Cena: 15 zł

Copyright © by Arcanus 2023