Wydawnictwo: Pańsstwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1957
Liczba stron: 487 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: początki dawnej Rusi, dawny Kijów, stołeczne miasto Czernihów i udzielny gród Wszczyż, Słowianie znad Dniestru, kunszt staroruskich kowali, zabytki ziemi pskowskiej, Nowogród Wielki, nad brzegami Klażmy i Niemna, wykopsliska w starym Riazaniu, dawna Moskwa.
Wydawnictwo: Pańsstwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1958
Liczba stron: 463 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: z odległej przeszłości ludów środkowego powołża, dawna ludność dolnego Powołża, ludność wybrzeży Kamy w odległej przeszłości, przodkowie ludów Zaurala, w poszukiwaniu starożytnej ojczyzny ludów Ugryjskich, Południowa Syberia w odległych czasach, u żródeł kultury, ludów dalekiego wschodu, w górach i dolinach Pamiru i Tien-Szanu, starożytna Baktria.
Wydawnictwo: Akademickie Dialog Rok wydania: 2002
Liczba stron: 426 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Książka poświęcona kultowi Manasy, bogini węży. Autorka szczegółowo omawia mit o Manasie, dowodząc jego związku z wierzeniami szamańskimi. Treść: dawne dzieje Bengalu, twórcy opowieści o bogini węży, kult węży w Indiach, wyznawcy wężowej bogini, znachor i bogini...
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1970
Liczba stron: 235 Format oprawy: A4 Oprawa: twarda
Treść: młodość Temudżyna...
Wydawnictwo: ISKRY Rok wydania: 1984
Liczba stron: 131 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Treść: społeczne przesłanki powstania nowej religii, Suun Czhwe Dzeu - twórca nowej religii i jego doktryna, radykalizacja ruchu Tonghak, wojna chłopska roku 1894, kolejny przywódca Tonghak - twórca Czhondogjo - religii Niebiańskiej Drogi, obecna sytuacja Czhondogjo na Półwyspie Koreańskim, doktryna i podstawowe rytuały Czhondogjo.
Wydawnictwo: Akademickie Dialog Rok wydania: 2002
Liczba stron: 315 Format oprawy: A5 Oprawa: laminowana
Książka o żyjących na Saharze legendarnych "Błękitnych Ludziach"
Wydawnictwo: Baran i Suszczyński Rok wydania: 1999
Liczba stron: 240 Format oprawy: A4 Oprawa: twarda mat.
Tybet i jego dzieje, Tybet w oczach Zachodu, Buddyzm tybetański, varia
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych Rok wydania: 1988
Liczba stron: 144 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Opowieści egzotyczne.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Rok wydania: 1987
Liczba stron: 255 Format oprawy: A6 Oprawa: miękka
Chiny - Podniebie - jego mieszkańcy i osobliwości, pośród uczonych i artystów, w pałacach żywych i zmarłych oraz na Wielkim Murze. Tablica dynastii. Bibliografia. Zdjęcia.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe Rok wydania: 1985
Liczba stron: 244 Format oprawy: A5 Oprawa: karton
Materiał szkoleniowy. Redakcja: D. Brzezińska, J. Kamler. Kraj i ludzie - przyroda, klimat, języki, religie. Przygotowania - kiedy na treking, co zabrać, problemy zdrowotne - m.in. szczepienia, choroby. Organizacja trekingu. Na trasie - mapy, przewodniki, ekwipunek. Trasy trekingowe. Mapki. Indeks. Słownik nepalski.
Wydawnictwo: Muza S.A. Rok wydania: 1998
Liczba stron: 568 Format oprawy: A4 Oprawa: twarda
Islam, Chiny, Japonia, Kultury andyjskie
Wydawnictwo: Muza S.A. Rok wydania: 1998
Liczba stron: 568 Format oprawy: A4 Oprawa: twarda
Egipt, Grecja, Rzym, Bizancjum
Wydawnictwo: nakładem Księgarni Geograficznej "ORBIS" Rok wydania: 1925
Liczba stron: 236 Format oprawy: B5 Oprawa: miękka
Treść:w stepie - ułusie i klasztorze, Abaj-Gesser-Bordo-Chan (z mongoło-burjackiej epopei ludowej), z legend o Dżyngis-Chanie, z legend i opowieści szamańskich, legendy i opowieści lamaistyczne, kraj - ludzie i bogi.
Wydawnictwo: Akademickie Dialog Rok wydania: 1999
Liczba stron: 314 Format oprawy: B5 Oprawa: laminowana
Autorzy: Barbara Grabowska, Bożena Śliwczyńska, Elżbieta Walter. Treść: Jatra, początki teatru w Bengalu, pierwsi dramaturdzy bengalscy, powstanie teatru publicznego, Rabindramat Tagore jako dramaturg, utwory dramatyczne, aneksy.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1977
Liczba stron: 252 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: starożytność, arabskie początki, Kebra nagast, z przekazów Alvaresa, język i kultura chrześcijańska, sztuka wczesnochrześcijańska Etiopii, monolityczne kościoły Lalibeli, kościoły na planie koła, nad rękopisami, skarbnica starożytnej literatury, księgi apokryficzne odnalezione w Etiopii, tradycyjne szkoły kościelne, refleksje na temat Etiopii od VI do XVI wieku, pierwsza misja portugalska, wojna z Graniem i próby podporządkowania Etiopii Rzymowi, działalność jezuitów w Etiopii po wojnie trzydziestoletniej - relacja Paeza, Gonder i jego sławne zamki, dwór cesarzowej Myntyuab w opisie Jamesa Bruce'a, uczony etiopski Gregorius w siedemnastowiecznej Europie, etiopska twórczość ludowa, europejczycy w Etiopii w XIX wieku, konflikty wokół etiopskich miejsc świętych w Jerozolimie, początki nowoczesnego etiopskiego szkolnictwa - drukarstwa i czasopiśmiennictwa.