Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1985
Liczba stron: 488 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Treść: Syro-Palestyna od epipaleolitu do początków neolitu ceramicznego, Mezopotamia i Iran od epipaleolitu do początków neolitu ceramicznego, Anatolia w okresie epipaleolitu i neolitu, Mezopotamia do schyłku kultur neolitycznych, Syro-Palestyna do początków chalkolitu, kultura Iranu do początków chalkolitu, Mezopotamia i Elam od schyłku kultur neolitycznych do wynalezienia pisma, niektóre problemy badawcze prehistorii bliskiego wschodu.
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1982
Liczba stron: 440 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Treść: Mezopotamia od wynalazku pisma do końca III dynastii z UR, Mezopotamia w II tysiącleciu, Anatola w II tysiącleciu, Syro-Palestyna do 1200, Anatolia i Iran w I tysiącleciu, Syro-Palestyna w I tysiącleciu, Asyria i jej imperium, Mezopotamia aż do upadku kultury Neobabilończyków.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1982
Liczba stron: 283 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Autorzy: L.I.Albaum, B.Brentjes. Treść: prahistoria Azji Środkowej, staroirański o kres Azji Środkowej, Azja Środkowa w czasach państwa grecko-baktryjskiego, Azja Środkowa o okresie panowania Sasanidów do najazu Arabów, dziedzictwo starożytnej Azji Środkowej.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Rok wydania: 1989
Liczba stron: 207 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: legenda o pochodzeniu Arabów, spotkanie królowej Saby z królem Salomonem, wyprawa do krainy Wonności, Arabia szczęśliwa, Beduini, Antara - czyli opowieść o czarnym rycerzu, Muhammad, opowieść o Alim - który miał być pierwszym kalifem po Muhammadzie, o tym - jak nauczyciel został wicekrólem, spotkanie z Karolem Młotem, Huran ar-Raszid - zwolennik słusznej drogi...
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1966
Liczba stron: 219 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: orientalistyka polska a Bliski Wschód, u początków polskiego kolekcjonerstwa egiptologicznego, z dziejów orientalizmu polskiego w dobie oświecenia, z dziejów nauczania języków orientalnych na Uniwersytecie Jagiellońskim a latach 1818-36, z zainteresowań romantyków polskich literaturą perską, z polskich zainteresowań folklorem ustnym ludów tureckich imperium carskiego w I poł. XIX w., polskie badania nad Jakutami i ich kulturą, Witold Jabłoński (1901-57) i warszawski ośrodek sinologiczny.
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1957
Liczba stron: 261 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: Władysław kotwicz, Tadeusz Kowalski i jego prace orie3ntalistyczne, Stanisław Schayer jako organizator orientalistyki warszawskiej, śląska i pomorska orientalistyka XVI-XVIII w., zai9nteresowania orientalistyczne w środowisku mickiewiczowskim w Wilnie i Petersburgu, z dziejów orientalizmu polskiego doby mickiewiczowskiej, Karol Załuskli pierwsze przekłady z literatury polskiej na języki orientalne, z polskich badań naukowych w Azji zachodniej, polskie wykopaliska w Edfu, indianistyka w Polsce i studia jej pokrewne.
Wydawnictwo: Arkady Rok wydania: Nieznany
Liczba stron: 54 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda1970
Album zawiera bogaty zestaw ikonograficzny.
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza Rok wydania: 1978
Liczba stron: 435 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: od neandertalczyka do Homo sapiens, mieszkańcy jaskin środkowoazjatyckich, pierwsi ludzie na Północy, zagłada syberyjskich mamutów, najdawniejsze osiedla protomiejskie - Jerycho i Jarmo, najdawniejsze osady rolnicze Anatolii, stolice przykryte piaskami, starożytne miasto Choggha Mich i znaleziska z pustyni Lota, zauralskie osiedla bagienne, dawne dzieje zaklęte w kamieniu, podróżnicy z krainy Dilmun, skarby syberyjskich mogił, Sakowie z górnego Ałtaju, kultura azjatyckich Hunów...
Wydawnictwo: Dialog Rok wydania: 2001
Liczba stron: 213 Format oprawy: Nieznany Oprawa: laminowana
Dziewięć tradycji widowiskowych z południowych Indii. Tradycje te to: bhuta, tejjam, mundijettu, padajani, bhagawata mela nataka, kudijattam, krysznanattam, kathakali, jakszagana. Kolorowe ilustracje.
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe Rok wydania: 1967
Liczba stron: 247 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Treść: uwagi dotyczące terminu "filozofia arabska", nurty teologiczny i filozoficzny w średniowiecznym państwie arabskim, warunki rozwoju myśli naukowej w świecie muzułmańskim i w świecie chrześcijańskim, przyczyny oddziaływania filozofii arabskiej na chrześcijański Zachód, drogi przenikania filozofii arabskiej do Europy, wpływ nauki arabskiej w Polsce, najwybitniejsi przedstawiciele wczesnego wschodniego okresu filozofii arabskiej, narastanie ortodoksyjnej reakcji na filozofię, zachodnie filozofia arabska.
Wydawnictwo: Myśli niepodległej Rok wydania: 1913
Liczba stron: 140 Format oprawy: B5 Oprawa: miękka
Treść: astrologia a ofiara eucharystyczna, scena biczowania Jezusa w świetle astrologii, jajko mistyczne, śledzenie tropów Pana.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1985
Liczba stron: 196 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Treść: Bliski Wschód i Azja Środkowa w drugiej połowie XIV wieku, początki kariery Timura, podbój Iranu i Iraku, wielkie wyprawy Timura, życie społeczno-gospodarcze w imperium Timura, ustrój polityczny - ideologia i obyczajowość w państwie Timura, Timur a życie kulturalne jego epoki.
Wydawnictwo: Literackie Rok wydania: 1986
Liczba stron: 358 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Teksty wybrał i przetłumaczył Władysław Dulęba. Utwory zebrane w tematy: sieć i ziarno, straceńcy miłości, kruk pozłacany, rajskie drzewo i lotos, ogień serca, głos tylko przetrwa
Wydawnictwo: Akademickie Dialog Rok wydania: 2002
Liczba stron: 189 Format oprawy: A5 Oprawa: m
Naukowa edycja perskiego traktatu o muzyce (Behdżat ar-ruh). Treść: zasady transkrypcji, perskie muzyczne światy, traktat o muzyce, słownik terminów muzycznych, bibliografia.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Rok wydania: 1970
Liczba stron: 436 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Księga zawiera opowieści egipskie, mezopotańskie, hetyckie, ugaryckie i hebrajskie. Wstep Witolda Tylocha "Stary Testament a mity i legendy starożytnego Bliskiego Wschodu".
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna Rok wydania: 1981
Liczba stron: 229 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Biblioteka Wiedzy Ogólnej nr 96. Treść: Hellada i wschód, Chiny i Rzym poszukują się nawzajem, na szlakach karawan i pielgrzymów, świat islamu i chrześcijańskie średniowiecze, czasy europejskie podbojów, dawna Polska a wschód, chińszczyzna i inne mody, wiek dziewiętnasty, na przełomie stuleci, sytuacja współczesna.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1973
Liczba stron: 186 Format oprawy: A5 Oprawa: twarda
Treść: historia Maroka, zagadka rytów naskalnych, kim są Berberowie, mitologia i Maroko...
Wydawnictwo: ISKRY Rok wydania: 1979
Liczba stron: 240 Format oprawy: A5 Oprawa: miękka
Treść: tajemnice odebrane ziemi (poszukiwania zapomnianej przeszłości, pismo klinowe i jego rozwój), mieszkańcy Mezopotamii (burzliwe dzieje, wierzenia na co dzień i od święta), drogi rozwoju piśmiennictwa (tabela chronologiczna okresów rozwoju piśmiennictwa mezopotamskiego, niektóre miary i wagi w starożytnej Mezopotamii).
Wydawnictwo: Dialog Rok wydania: 1997
Liczba stron: 190 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Tekst także w języku chińskim. Najstarsza chińska opowieść podróżnicza spisana własnoręcznie na początku V w.n.e. Przez mnicha buddyjskiego Fa-hiena.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Rok wydania: 1966
Liczba stron: 386 Format oprawy: B5 Oprawa: twarda
Treść: tajemnice wydarte pustyniom, okruchy tysiącletniej historii, bogowie rządzą światem, ich dzień powszedni, zgodnie z prawem, bibliografia.